Korekta wrastających paznokci – klamra

Korekta wrastających paznokci – klamraZ paznokciem wrastającym mamy do czynienia wtedy, gdy płytka paznokciowa wbija się w otaczające tkanki miękkie, powodując ich zaczerwienienie i opuchliznę. W dalszym stadium wrastania pojawiają się stany zapalne oraz ziarnina, i przede wszystkim stały dyskomfort oraz ból. Przyczyn wrastania jest wiele, od tendencji osobniczej (przy paznokciach o kształcie rurkowatym), przez nieodpowiednią pielęgnację (obcinanie zbyt krótko lub „na okrągło”, czyli wycinanie kątów płytki paznokcia) i źle dobrane, ciasne obuwie, po mechaniczne urazy. Problem często dotyczy też osób uprawiających sport. Nieprawidłowemu ułożeniu płytki paznokcia i w konsekwencji jego wrastaniu sprzyjają także halluxy i inne deformacje ortopedyczne. Niezależnie od przyczyny problemu, czym wcześniej zostanie podjęta terapia, tym jest ona mniej inwazyjna i szybciej paznokieć wraca do zdrowia.

Klamry ortonyksyjne drutowe na wrastające paznokcie- Systemy te są niezwykle skuteczne. Koryguje się z ich pomocą kształt paznokcia – tor jego wzrostu, likwidując ból. Można je zastosować nawet przy wystąpieniu stanu zapalnego. Założenie klamry drutowej wymaga zahaczenia jej ramion pod płytką paznokcia, co może być nieprzyjemne, ale zazwyczaj nie jest uciążliwe dla klienta. Czym szybciej zostanie podjęta terapia (a więc czym mniejsze dolegliwości przed przyjściem do gabinetu), tym zabieg jest mniej uciążliwy dla klienta. Terapia klamrą drutową zwykle trochę trwa, nawet kilka miesięcy, ponieważ klamra korygując wzrost paznokcia , „rośnie” razem z nim.

Klamra Frasera – znana od ponad 60 lat, składa się z jednego elementu – specjalnie profilowanego drutu, który może być stosowany wielokrotnie. Oddziałuje na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu;

+48 508 215 624

Umów się na wizytę!