Makijaż permanentny oczu – sposób na piękne spojrzenie

Makijaż permanentny kreskiIle godzin straciłaś na malowaniu idealnej kreski na powiece? Stanowczo za dużo? Nie chcesz rezygnować z idealnego wyglądu tylko przez deszczową pogodę? Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie jeśli często łzawią Ci oczy, dużo trenujesz, masz bardzo jasną oprawę oka lub skłonność do rozmazywania.

Kreska górna z zagęszczeniem rzęs to specjalna technika makijażu permanentnego pozwalająca na osiągnięcie efektu bardzo gęstych rzęs oraz wymodelowanie oka.. Bardzo naturalnie wyglądają kreski niezbyt grube, wykonane w wieńcu rzęs, sprawiające wrażenie ich naturalnej gęstości. Technika zagęszczenia rzęs jest jedną z trudniejszych w makijażu permanentnym i dającą najbardziej spektakularne efekty. W odróżnieniu od najczęściej wykonywanego permanentnego eyelinera, nie pozostawia sztucznie wyglądających pustych prześwitów pod kreską.

Przygotowanie do  zabiegu

Przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu. Jeśli skóra wokół oczu jest wrażliwa i skłonna do podrażnień i opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Należy dobrze się wyspać przed zabiegiem i zadbać o to, aby oczy były wypoczęte. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy farbować rzęs henną. Ważne, alby minimum miesiąc przed i po pigmentacji nie stosować odżywek do rzęs stymulujących ich wzrost, a sztuczne rzęsy należy usunąć.

Pielęgnacja po zabiegu

Tuż po zabiegu oczy mogą być lekko opuchnięte, lekko zaczerwienione i będą sprawiać wrażenie zapłakanych. Opuchlizna szybko jednak mija i można wrócić do pracy i codziennych obowiązków.

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna. Dotyczy to nawet delikatnego makijażu. Nie powinno się tym martwić, ponieważ w ciągu 4 do 7 dni makijaż wyłuszczy się i kolor zblednie do 50% barwy wyjściowej. Ze względu na wyłuszczanie się naskórka obowiązkowo należy wykonać drugi zabieg, podczas którego makijaż jest wzmacniany i nabiera ostatecznego kształtu. Przez kilka dni po zabiegu o pigmentowaną skórę należy dbać szczególnie delikatnie. Skóra poddana pigmentacji  nie wolno myć mydłem. Do pielęgnacji skóry pigmentowanej powinnaś używać tylko kosmetyków polecanych przez linergistkę, żadnych innych! Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym oczu nie należy korzystać z basenu, zabiegów SPA, sauny i solarium. Dla swojego bezpieczeństwa nie używaj cieni i maskary do rzęs. Polecony przez linergistkę krem wklepuj w odległości 0,5–1cm od kresek. Uwaga! W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

+48 508 215 624

Umów się na wizytę!