Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ustMarzysz o zawsze nieskazitelnie podkreślonych ustach, którym nie straszna sauna, posiłki czy pocałunki? Dzięki trwałemu makijażowi, możesz schować głęboko do szuflady pomadki i konturówki, od teraz Twoje usta o każdej porze dnia i nocy będą wyglądać pięknie w wybranym przez Ciebie kolorze. Zabieg dedykowany jest w szczególności przy obecnych asymetriach warg, rozmytym konturze, bliznach przebiegających przez usta np. zajęcza warga.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie zawsze można wykonać makijaż permanentny ust. Zabieg należy odsunąć w czasie jeśli:

  • przechodzisz infekcję wirusową,
  • jesteś chora na cukrzycę lub łuszczycę,
  • masz aktywną opryszczkę na ustach (zabieg możesz wykonać 2 tygodnie od jej zagojenia),
  • w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie ostrzykiwałaś usta Botoxem lub kwasem hialuronowym,
  • Twoje usta są suche i popękane,
  • jesteś w ciąży,
  • przyjmujesz leki sterydowe

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem aby wykluczyć powstanie opryszczki, stosując lek przeciwwirusowy np. Heviran 800 mg, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Usta powinny być gładkie i nawilżone, popękana czerwień wargowa utrudnia przyjmowanie pigmentu, wskazane jest wykonanie delikatnego peelingu. Jeśli niedawno wystąpiła opryszczka zabieg należy odroczyć do 2 tygodni po jej wygojeniu. Bardzo ważną informacją jest czy podawane były preparaty wypełniające usta lub jest to planowane, ponieważ lepiej jest wykonywać makijaż trwały przed ostrzyknięciem.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu kolor jak i obrzęk może być dosyć intensywny, do 24 h po zabiegu usta powinny powrócić do pierwotnej wielkości, po 7 dniach barwa ust jest do 50% jaśniejsza. Przez okres do 14 dni po zabiegu usta trzeba intensywnie nawilżać zaleconym kremem z witaminą E , nie myć mydłem, nie trzeć, nie opalać, nie rozgrzewać i nie moczyć. Zabiegi kosmetyczne, basen, solarium, sauna do 10 dni po zabiegu są niewskazane. Niedostosowanie się do powyższych zasad może spowodować gorszy efekt zabiegu.

+48 508 215 624

Umów się na wizytę!