Mikrodermabrazja

MikrodermabrazjaMikrodermabrazja diamentowa to zabieg w pełni kontrolowanego złuszczania warstwy rogowej naskórka za pomocą głowic diamentowych o różnej gradacji z płynną regulacją podciśnienia. Usunięcie powierzchniowych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie, otwarcie zatkanych ujść gruczołów łojowych i potowych, usunięcie zlokalizowanych powierzchownie przebarwień. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Z drugiej strony zabieg pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki (skóra ulega nieustannej odnowie, a ten zabieg ją bardzo przyśpiesza). Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia.

Schemat terapii

  • Zazwyczaj należy przeprowadzić serię od 2 do 20 zabiegów (zależnie od wskazania). Średnio w serii wykonuje się 5 zabiegów. Pierwsze trzy co 7-10 dni, następnie zabiegi co dwa tygodnie. Okresy między zabiegami mogą być dłuższe, nawet do 4 tygodni, jednak zaleca się wykonanie serii w określonych odstępach dla lepszego efektu.
  • Kolejne miesiące to zwykle jeden zabieg przypominający. Już po pierwszym zabiegu wygląd i kolor skóry wyraźnie poprawia się, w dotyku staje się ona gładsza, efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach.
  • Wskazaniem dla większej liczby zabiegów – około 20, są głębokie blizny potrądzikowe – dochodzi do ich stopniowego spłaszczenia i wyrównania kolorów skóry. Im większa liczba zabiegów, tym lepszy efekt.

Zalecenia pozabiegowe

  • unikanie opalania i kąpieli w basenie przez pierwsze 2 dni po zabiegu
  • picie dużej ilości – 1,5-2 l wody mineralnej dziennie (dodatkowo uelastycznia skórę)
  • osoby z przebarwieniami w przerwie między kolejnymi zabiegami powinni używać preparatów zawierających hydrochinon w stężeniu co najmniej 2%;
  • na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym w okresie narażenia na słońce o faktorze co najmniej 50

+48 508 215 624

Umów się na wizytę!