Peelingi chemiczne

Peelingi chemicznePeeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, uzyskuje się poprawę stanu naskórka, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, gładsza bez zmarszczek, bardziej elastyczna.

Oprócz składników złuszczających, peelingi zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie łoju oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Dla każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat.

Wskazaniem do zabiegu są: starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta.

ARGIPEEL

ARGIPEEL ( 20% kwas mlekowy+ 20% arginina ); Peeling w postaci żelu, dający efekt flash. Natychmiastowo nawilża i rozświetla skórę. Wskazany dla osób z wrażliwą skórą, nietolerujących innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry. Arginina jest aminokwasem, posiada cząsteczkę o dużym rozmiarze, której penetracja przez warstwę rogową zachodzi bardzo wolno. Pozwala to uniknąć wszelkich podrażnień. Połączenie argininy z kwasem mlekowym zapewnia te same korzyści, co zastosowanie alfa-hydroksykwasu (złuszczanie, zwiększenie wymiany komórkowej, poprawa napięcia skóry, redukcja przebarwień), ale bez uczucia swędzenia, szczypania ani pieczenia.

MANDELAC PEEL

MANDELAC PEEL ( 40% kwas migdałowy ); peeling migdałowy, zalecany jest głównie do skóry nietolerującej innych alfa-hydroksykwasów (AHA). Wskazany dla osób ze skóra trądzikową, łojotokową, z zapaleniem mieszków włosowych lub trądzikiem różowatym ale także do leczenia objawów fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji.

PYRUVIC PEEL

PYRUVIC PEEL ( 40% kwas pirogronowy, 5 % kwas mlekowy ); Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy komórkami i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem. Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy, daje bardzo dobre efekty w odnowie i remodelowaniu skór z objawami starzenia się.

FERULAC PEEL

FERULAC PEEL ( 12% kwas ferulowy, 5% floretyna ); pierwszy opatentowany peeling, w którym podstawową substancją czynną jest kwas ferulowy. Wskazany przy wszystkich przejawach fotostarzenia. Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi – chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie, jak również wzmacnia działanie witaminy C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVAB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce i osłaniając DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Działa stymulująco na apoptozę komórek rakowych.

Floretyna zwiększa przenikanie substancji aktywnych, przylegając do powierzchni lipidów i zmieniając potencjał dwubiegunowy dwuwarstw lipidowych. Hamuje aktywność elastazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastyny. Ponadto, posiada właściwości antyoksydacyjne.

TRX PEEL

TRX PEEL ( 9% Kwas cytrynowy, 9% Kwas mlekowy, 8% Kwas traneksamowy, 5% Kwas migdałowy, 2% Kwas salicylowy ); Jest to peeling chemiczny do skóry z nie-jednorodną pigmentacją i przebarwieniami (plamy soczewicowate, plamy starcze, spowodowane ciążą, stosowaniem środków antykoncepcyjnych itp.) na twarzy, dłoniach.

DNA RECOVER

DNA RECOVER (kwas ferulowy, aminokwasy, retinol, enzymy reperujące DNA ) To nowa generacja zabiegu na bazie peelingu nanotechnologicznego, w którym substancje czynne zamknięte zostały w liposomomach. Dzięki temu peeling nie jest zależny od pH i nie powoduje podrażnień podczas aplikacji. Jest to zabieg stworzony w celu naprawy uszkodzeń skóry wywołanych ekspozycją na słońce, na poziomie DNA komórki. Efektem działania składników jest:

  • ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry spowodowanych działaniem słońca, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry;
  • redukcja ilości, głębokości zmarszczek;
  • poprawa struktury skóry;
  • poprawa kolorytu i blasku skóry – usuwa plamy, przebarwienia;
  • poprawa stanu skóry tłustej z tendencją do trądziku;
  • wzrost elastyczności i jędrności skóry;

Zabiegi można wykonywa przez cały rok (również latem).

+48 508 215 624

Umów się na wizytę!